Tivalcolor - Kompletny zestaw materiałów do szpachlowania, naprawiania, korygowania, uszlachetniania, konserwacji drewna i powłoki lakierowej Veleca s.r.l.

Przejdź do treści

Tivalcolor

Bejce Tingilegno
Bejce Tivalcolor
Opis:
Skoncentrowany barwnik, przeznaczony do barwienia wszystkich rodzajów surowych lub lakierowanych powierzchni drewnianych w pomieszczeniach wewnętrznych.Roztwór może być rozcieńczany wodą, alkoholem lub rozcieńczalnikiem nitro w ilości potrzebnej do uzyskania pożądanego wybarwienia. Produkt nierozcieńczony można użyć do podbarwiania lakierów. Gama 12 kolorów bazowych może posłużyć do uzyskania w drodze mieszania różnych odcieni. Tival Color – Tingilegno wnika głęboko w drewno podkreślając jego naturalne piękno. Doskonale nadaje się do odnawiania różnego rodzaju elementów drewnianych oraz konstrukcji wymagających barwienia.

Sposób użycia:
Rozcieńczyć produkt wodą lub rozcieńczalnikiem w ilości potrzebnej do uzyskania pożądanego odcienia.
Orientacyjne rozcieńczenie: 1 część barwnika rozcieńczyć w 2-4 częściach wody lub rozcieńczalnika dla kolorów bazowych (żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski i czarny); 1 część barwnika rozcieńczyć w 4-8 częściach wody lub rozcieńczalnika dla kolorów drewna (czereśnia, dąb, orzech, mahoń, stary orzech i palisander).
Nanosić za pomocą pędzla lub gąbki
W celu uzyskania właściwego wybarwienia, wystarczy powierzchnię pokryć barwnikiem jeden raz. Aby uzyskać jednolite rozłożenie barwnika na barwionej powierzchni, należy go rozprowadzić równomiernie przed wyschnięciem.
Radzimy nakładać jedną warstwę. Operację można jednak powtórzyć w celu uzyskania pożądanego wybarwienia.
Upewnić się, że barwione drewno jest idealnie suche po wykonanej operacji (różne odstępy czasowe muszą towarzyszyć różnym rodzajom rozcieńczalników – 3-4 godz. jeśli barwnik był rozcieńczony w alkoholu lub rozcieńczalniku nitro, 10-12 godz. jeśli był rozcieńczony w wodzie)
Nałożyć podkład – Laccantica, Tampoval, Rapival 304 lub Valfond 103)
Pozostawić do wyschnięcia, delikatnie przeszlifować i zakończyć warstwą nawierzchniową (Bionda, Nitrolux, Satival Nitro) lub pastą na bazie wosku (Ceralegno).
Cechy fizykochemiczne:
Zawartość części stałych: 4%
Rodzaj rozcieńczalnika: mieszanka alkoholi
Ciężar właściwy: 0.840
Czas schnięcia: zależny od użytego rozcieńczalnika
Średnia teoretyczna wydajność: 5 m.kw. z 1 litra roztworu (wydajność uzależniona jest od rodzaju drewna oraz jego stanu)
Dostępne opakowania:
250 ml, 1 lt, 5 lt
Wróć do spisu treści