Tampoval - Kompletny zestaw materiałów do szpachlowania, naprawiania, korygowania, uszlachetniania, konserwacji drewna i powłoki lakierowej Veleca s.r.l.

Przejdź do treści

Tampoval

szelaki
Tampoval-podkład szelakowy
Opis:
Lakier bezbarwny zawierający różne rodzaje naturalnych szelaków w roztworze alkoholu. Przeznaczony jest do odnawiania mebli zabytkowych oraz do tamponowania mebli drewnianych i elementów wykończenia wnętrz na „stary sposób”. Tampoval jest prosty w użyciu i świetnie wiąże się z każdą powierzchnią. Dobrze wypełnia pory i eliminuje niedoskonałości. Pozostawia w pełni bezbarwną warstwę zabezpieczającą, która uwydatnia naturalną barwę i strukturę drewna. Tampoval stanowi bezbarwny podkład pod nawierzchnię szelakową (Bionda) lub wosk (Ceralegno).Po tamponowaniu, Tampoval staje się również lakierem nawierzchniowym.

Sposób użycia:
Meble przeznaczone do renowacji.
  • Powierzchnię oczyścić z wosku, oleju, zanieczyszczeń przy użyciu płynu przeznaczonego do usuwania wosku i przeszlifować drobną włókniną.
  • Pozostawić do wyschnięcia i przetrzeć ściereczką nasączoną alkoholem.
Nowe meble:
  • Na naturalnym drewnie, stosować produkt bezpośrednio.
  • Na drewnie barwionym, upewnić się, że barwnik wysechł.
  • Tampoval jest gotowy do użycia (jeśli to konieczne, można ją rozcieńczyć 94-procentowym alkoholem etylowym w dowolnej ilości).
  • Aplikować poprzez tamponowanie lub pędzlem.
  • Nakładać 2-3 warstwy Tampovalu lub do momentu wypełnienia porów w obrabianej powierzchni. Aby uzyskać twardszą i bardziej odporną powłokę, sugerujemy zwiększyć odstępy między kolejnymi warstwami tak długie, jak to tylko możliwe (od 2 do 12 godzin).
  • Dobę po nałożeniu ostatniej warstwy szlifować papierem ściernym o ziarnie P500-P600 lub włókniną, a następnie wykończyć szelakiem nawierzchniowym (Bionda), woskiem (Ceralegno) lub nabłyszczaczem (Old Style).

Cechy fizykochemiczne:
Zawartość części stałych: 28%
Rodzaj materiału: odwoskowione żywice szelakowe
Rodzaj rozcieńczalnika: mieszanka alkoholu i rozcieńczalnika nitro
Ciężar właściwy: 0,890
Barwa: neutralna – bezbarwna
Czas schnięcia: pyłosuchość – 30 min, pełna suchość – 12-18 godz.
Szlifowanie: po 12-18 godz.
Nakładanie nawierzchni: po 12-18 godz.
Dostępne opakowania:
250 ml, 750 ml, 5 lt, 10 lt
Wróć do spisu treści