Szpachla Stuccolegno - Kompletny zestaw materiałów do szpachlowania, naprawiania, korygowania, uszlachetniania, konserwacji drewna i powłoki lakierowej Veleca s.r.l.

Przejdź do treści

Szpachla Stuccolegno

Szpachle do drewna
Szpachla STUCCOLEGNO
Opis:
Stuccolegno jest specjalnie opracowaną szpachlą wpostaci pasty, zawierającą żywice, barwniki naturalne i pył drzewny. Jej przeznaczeniem jest wypełnianie i zamykanie dziur, ubytków i spękań oraz odbudowa ubytków różnych powierzchni drewnianych i łączeń między nimi. Stuccolegno jest bardzo plastyczna, dobrze wiąże się z wypełnianą powierzchnią, tworząc z nią jednolitą powłokę – twardą, trwałą i odporną na upływ czasu.
Stuccolegno jest dostępna w dziesięciu kolorach drewna, które, jeśli to konieczne, można modyfikować porzez dodanie barwników z serii Tival Color-Tingilegno.
Zazwyczaj jedna warstwa wystarcza do naprawy powierzchni. W przypadku głębszych dziur, wskazane jest nałożenie szpachli więcej niż jeden raz. Po wyschnięciu, Stuccolegno może być szlifowana, lakierowana lub wiercona jak w przypadku litego drwewna.
Uwaga:
Szpachla Stuccolegno nie przyjmuje bejcy. Jeśli szpachlowany element będzie barwiony należy użyć szpachli w kolorze barwionego drewna.
Sposób użycia:
  • Wymieszać dobrze pastę przed użyciem.
  • Upewnić się, że odnawiane powierzchnie są przeszlifowane, oczyszczone i wysuszone.
  • Nakładać szpachlę metalową szpatułką dociskając dobrze w  miejscach odnawianych
  • W przypadku głębszych ubytków zaleca się powtórzyć operację po dwóch godzinach.
  • Po 6 godzinach od nałożenia, odnawiana powierzchnia może być szlifowana, barwiona, lakierowana i obrabiana jak w przypadku części drewnianych.
Uwaga:
Szpachla Stuccolegno nie przyjmuje bejcy. Jeśli szpachlowany element będzie barwiony należy użyć szpachli w kolorze barwionego drewna.

Cechy fizykochemiczne:
Zawartość części stałych: 65%
Rodzaj materiału: żywica alkaliczna
Rodzaj rozcieńczalnika: rozcieńczalnik nitro
Ciężar właściwy: 1,250
Czas schnięcia: na dotyk – 2 min., pełna suchość – 1 godz.

Dostępne kolory: biały, topola, jesion, czereśnia, daglezja, dąb, teak, jasny orzech, ciemny orzech, mahoń.
Dostępne opakowania:
250 g, 750 g
Wróć do spisu treści