Ceralegno - Kompletny zestaw materiałów do szpachlowania, naprawiania, korygowania, uszlachetniania, konserwacji drewna i powłoki lakierowej Veleca s.r.l.

Przejdź do treści

Ceralegno

Woski do pielęgnacji drewna
Wosk CERALEGNO
Opis:
Wosk w paście do nabłyszczania, ochrony i konserwacji drewna. Ceralegno przeznaczony jest do nabłyszczania, ochrony i konserwacji starych mebli i innych produktów z drewna. Wosk ten jest mieszanką wyselekcjonowanych naturalnych składników (wosk pszczeli, wosk carnauba i czysta terpentyna). Przeznaczony jest do nabłyszczania i ochrony mebli i elementów z drewna wymagających szczególnego, aksamitnego wykończenia z efektem wosku. Ceralegno jest używany od wielu lat przez stolarzy do odnawiania wierzchniej warstwy mebli starych i zabytkowych.
Stosowany regularnie, Ceralegno konserwuje odnawiane drewno na długi czas i chroni przed rysami i kurzem. Sprawia, że powierzchnie są miękkie w dotyku, nie przyjmują wody, a rysunek drewna zostaje uwydatniony.
Wosk jest łatwy w użyciu. Bezbarwny Ceralegno (zawierający woski nieżółknące) i żółty Ceralegno są przeznaczone do nabłyszczania jasnego drewna; Ceralegno orzechowe, czereśniowe i mahoniowe zalecane są do nabłyszczania i ujednolicania wybarwienia na elementach drewnianych ciemniejszych.
Jako że jest to produkt wykończeniowy, zaleca się jego użycie na powierzchniach wcześniej zabezpieczonych podkładem (Laccantica, Tampoval lub Rapival 304).
Jednokrotne użycie wystarcza, aby uzyskać niezwykle miękkie w dotyku wykończenie, dobrze wyglądającą i odporną na ścieranie przez długi czas powierzchnię.

Sposób użycia:
Aby odnowić i nabłyszczyć powierzchnię: nanieść małą ilość Ceralegno, pozostawić do wyschnięcia na 20-30 min., a następnie polerować miękką ściereczką.
Aby nadać woskowe wykończenie częściom mebli lub przedmiotom drewnianym: nanieść sporą ilość Ceralegno, pozostawić do wyschnięcia na 1-12 godz., następnie polerować kulką bardzo drobnej włókniny, podobnie jak przy polerowaniu ściereczką.

Dostępne kolory: bezbarwny nieżółknący, żółty, orzech, czereśnia i mahoń.

Cechy fizykochemiczne:
Zawartość części stałych: 27%
Rodzaj materiału: wosk pszczeli i wosk carnauba
Rodzaj rozcieńczalnika: white spirit
Ciężar właściwy: 0,740 (w temp. 80 st. C)
Czas schnięcia: zależny od ilości nałożonego wosku i rodzaju powierzchni.
Uwaga: Im dłużej wosk schnie, tym twardszą i bardziej odporną powłokę tworzy na powierzchni (maksymalny czas schnięcia to 12 godz.).
Dostępne opakowania:
500 ml, 1 lt, 5 lt
Wróć do spisu treści