Bionda - Kompletny zestaw materiałów do szpachlowania, naprawiania, korygowania, uszlachetniania, konserwacji drewna i powłoki lakierowej Veleca s.r.l.

Przejdź do treści

Bionda

szelaki
Bionda-roztwór szelaku
Opis:
Bionda to mieszanka naturalnych szelaków w roztworze alkoholu.Produkt przeznaczony jest do odnawiania powierzchni mebli drewnianych i elementów drewnianych wykończenia wnętrz poprzez tamponowanie, jako warstwa nawierzchniowa.Ze względu na szczególną barwę (bursztynową), miękkość w dotyku i estetykę, Bionda zawsze była podstawowym produktem wykończenia mebli gabinetowych.
Aby nałożyć warstwę szelaku, należy aplikować Biondę zwiniętym w kształt poduszki materiałem, jednolicie, ruchem obrotowym lub w kształcie ósemek. Nakładać kilka warstw, pozostawiając 2-3 godzinne odstępy między nimi. Czynność powtarzać aż do zamknięcia porów lakierowanego elementu. Aby przyspieszyć operację, zacznij renowację od nałożenia 2-3 warstw podkładu szelakowego (Laccantica – podkład bursztynowy lub Tampoval – podkład bezbarwny), a następnie wykończ 1-2 warstwami Biondy.

Sposób użycia:
Meble przeznaczone do renowacji.
 • W przypadku mebli, które były dłuższy czas zamknięte, zaleca się je otworzyć przynajmniej na jeden dzień.
 • Powierzchnię oczyścić z wosku, oleju, zanieczyszczeń przy użyciu płynu przeznaczonego do usuwania wosku i przeszlifować drobną włókniną.
 • Pozostawić do wyschnięcia i przetrzeć ściereczką nasączoną w alkoholu w celu zwiększenia przyczepności szelaku.
Nowe meble:
 • Na naturalnym drewnie, szelak nakładać bezpośrednio.
 • Na drewnie barwionym, upewnić się, że jest barwnik jest suchy.
 • Nakładać 2 warstwy Biondy pozostawiając 2-3 godzinny odstęp między nimi.
 • Zostawić do wyschnięcia na 4-5 godzin, po czym delikatnie przeszlifować powierzchnię.
Wykończenie powierzchni:
 • Czynność tę wykonuje się przy użyciu zwiniętej w kształt poduszki wełny owiniętej płótnem lub miękką bawełnianą szmatką.
 • Wełnę namoczyć w szelaku, zawinąć w szmatkę i odcisnąć.
 • Tak przygotowaną poduszką nakładać szelak na powierzchnię elementu ruchem obrotowym lub w kształcie ósemek. Nigdy nie pozostawiać poduszki w jednym miejscu lakierowanej powierzchni; aby zakończyć, nie należy podnosić poduszki bezpośrednio z powierzchni, ale wychodząc z krawędzi lakierowanego elementu.
 • Aby ułatwić nabłyszczenie powierzchni, można rozcieńczyć Biondę w 94-procentowym roztworze alkoholu etylowego. Zwiększać stopień rozcieńczenia przy każdej następnej warstwie.
 • W celu zakończenia renowacji woskiem, należy pozostawić szelak do wyschnięcia na 24 godziny i zastosować Ceralegno (wosk w paście); wykończenie mebla będzie przypominało to, jakie wykonywali starzy mistrzowie sztuki meblarskiej.
Cechy fizykochemiczne:
Zawartość części stałych: 15%
Rodzaj materiału: szelak
Rodzaj rozcieńczalnika: 94-procentowy alkohol
Ciężar właściwy: 0,850
Barwa: bursztynowa
Czas schnięcia: pyłosuchość – 30 min, pełna suchość – 12-18 godz.
Dostępne opakowania:
250 ml, 750 ml, 5 lt
Wróć do spisu treści